Uncategorized

Zajęcia praktyczne – organizacja produkcji rolniczej 3 FT gr. 2 (produkcja roślinna)

Zajęcia praktyczne- organizacja produkcji rolniczej (produkcja roślinna) klasa 3 FT gr.2

02. 04. 2020 r.

T: Projektowanie i prowadzenie technologii z uwzględnieniem rachunku ekonomicznego.

1. Proszę zastanowić się nad:

– planowaniem produkcji roślinnej we własnym gospodarstwie rolnym na podstawie analizy ekonomicznej                  – doborem maszyn i narzędzi do rodzaju zabiegów uprawowych z uwzględnieniem wymagań roślin uprawnych          – analizą ekonomiczną poszczególnych technologii uprawy w swoim gospodarstwie

2.Proszę o wykonanie zadania praktycznego R.16 ze stycznia 2015 r. Podaję link do wymienionego zadania.            Z zadaniem tym zapoznaliście się już wcześniej. Teraz jednak dołożyłam jeden element – rachunek ekonomiczny. Zrobione zadanie proszę przesłać na mój adres mailowy do dnia 20. 04. 2020 r. a dodatkowy element – czyli analizę ekonomiczną do dnia 30.04.2020 r.

https://arkusze.pl/zawodowy/r16-2015-styczen-egzamin-zawodowy-praktyczny.pdf

3.Proszę dokonać analizy ekonomicznej wybranego elementu technologii uprawy na przykładzie podanego zadania praktycznego (buraki cukrowe). Analizę taką możecie zrobić w tabelce. Umawiamy się, że tym elementem będą koszty nasion oraz nawożenia na areale 2 ha zgodnie z zadaniem jako bezpośrednie koszty produkcji. Ceny mają postać uśrednionych występujących w punktach sprzedaży. Jako pomoc podaję Wam link: https://www.agrofakt.pl/jak-obliczyc-dochod-z-produkcji-roslinnej/.                                                                                  Czekam na Waszą inwencję i zaproponowaną organizację pracy. Oceniała będę pomysł na tabelkę, zawarte informacje, prawdziwość danych, logikę, konsekwencje w obliczeniach.

Jako informacje dla Was podaję, że w zestawieniu kosztów bezpośrednich produkcji roślinnej uwzględnia się: materiał siewny, nawozy, środki ochrony roślin, zmienne koszty maszynowe, najęte z zewnątrz usługi oraz sznurek w przypadku zbóż czy worki i palety w przypadku ziemniaków, a także składki na ubezpieczenie, podatki itp. Wielkość nakładów ustala się pod kątem plonu, przy założeniu prowadzenia uprawy w przeciętnych warunkach glebowo-klimatycznych. Natomiast po stronie przychodów oprócz wartości towarowej plonu uwzględnia się także dopłaty bezpośrednie. Dane o kosztach produkcji wykorzystywane są do podejmowania decyzji bieżących i planowania. Przedstawione kalkulacje poszczególnych działalności służą jako podpowiedź przy prowadzeniu własnych rachunków. Przyjęte do obliczeń ceny mają postać uśrednionych, występujących w punktach skupu, sprzedaży oraz usług.

Marta Marecka-Gierej

Pozdrawiam!