Uncategorized

Zajęcia praktyczne- eksploatacja maszyn rolniczych 2BT gr 2

22-04-2020

Temat: Użytkowanie urządzeń do dojenia.

Celem zajęć jest nabycie umiejętności rozróżniania elementów budowy i obsługi różnych rodzajów dojarek.

I. Zapoznaj się z treścią Rozdziału 5:  Maszyny i urządzenia do doju i wstępnej obróbki mleka znajdującego się na str. 27 do 36 w załączonym dokumencie Maszyny i urządzenia do transportu wewnętrznego i hodowli zwierząt

II. Obejrzyj film 1 Dojarka rurociągowa POLANES https://www.youtube.com/watch?v=Jc6RSm8U77k

III. Obejrzyj film 2 Hala udojowa POLANES Bok w Bok 2X16 https://www.youtube.com/watch?v=_czkQ74Md44

III. W dowolnym edytorze tekstu utwórz dokument Przebieg doju i wykorzystywane urządzenia, w którym po kolei wypiszesz czynności wykonywane przez obsługę pokazane w filmie 1 lub 2 oraz krótko scharakteryzujesz urządzenia i podzespoły niezbędne podczas prac. Jakie parametry pokazują urządzenia pomiarowe?

IV. Prześlij wykonane zadanie do końca planowych zajęć (11.40) na adres: leszek.koczkodaj@gmail.com

Opracował: Leszek Koczkodaj