Wycieczki

Z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu odwiedziła Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczniowie zapoznali się                    z działalnością kół naukowych sześciu wydziałów: Agrobioinżynierii, Medycyny Weterynaryjnej, Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Inżynierii Produkcji, Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Na stoiskach zaprezentowano ciekawe eksponaty, informacje o kierunkach studiów oraz wiele innych atrakcji! Szczególnym powodzeniem cieszyły się interaktywne pokazy związane z biologią, fizyką, chemią i przyrodą m.in. z wykorzystaniem preparatów mikrobiologicznych, kultur in vitro, barwnych prób chemicznych, owoców i warzyw oraz żywności o nietypowych właściwościach. Młodzież korzystała z bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych związanych  z biologią, fizyką, chemią i przyrodą. Mieli także możliwość skorzystać z porady doradcy zawodowego w Biurze Karier Studenckich gdzie uzyskali pomoc w odpowiedzi na pytania – jaki kierunek studiów chcesz wybrać? Czy już wiesz, co chcesz robić po studiach?  Członkowie zespołu pieśni i tańca „Jawor” zapraszali do tańca naszych uczniów, a  całą imprezę uświetnił występ chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego  w Lublinie.

Monika Wizor

Marta Marecka-Gierej