AktualnościWycieczki

XXV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce

Jak co roku nasza młodzież udała się 14-15 marca na  wycieczkę dydaktyczną w Góry Świętokrzyskie i  do Kielc.

Pierwszego dnia  zwiedziliśmy jaskinię Raj –  jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Występują w niej  skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.

 Kolejnym punktem wycieczki było wejście na  Łysa Górę, na szczycie której znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Zapoznaliśmy się także ze zbiorami  Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

 Odwiedziliśmy także   Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. M. Radwana w Nowej Słupi, gdzie poznaliśmy  technologię dawnego hutnictwa świętokrzyskiego (m.in. relikty dymarek), jego zasięg terytorialny oraz wyroby uzyskane historycznymi metodami. Zapoznano nas również z historią badań i wykopalisk na terenach Nowej Słupi.

Głównym celem wycieczki  były  Jubileuszowe XXV  Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce. Zapoznaliśmy się z  nowościami  branży techniki rolniczej – najnowszymi  ciągnikami i sprzętem z wyposażeniem godnym XXI wieku. Obejrzeliśmy wszystko czego rolnik z małego, średniego czy dużego gospodarstwa potrzebuje, by rozpocząć wiosenny sezon 2019.

M.K.