AktualnościKonkursyUncategorized

XI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI „MÓJ ANIOŁ”

Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie oraz
Stowarzyszenie Przyjaciół MDK „Dzieci z pasją” zorganizowali XI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI „MÓJ ANIOŁ” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego. Jego celem było przede wszystkim wychowanie przez sztukę do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, inspirowanie do kreatywności i własnej pracy twórczej oraz rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania – dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej. Tematyka prac plastycznych i literackich była związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka oraz z różnymi zadaniami, jakie mają do spełnienia.

Do konkursu zgłoszono łącznie ponad tysiąc pięćset prac plastycznych i ponad dwieście prac literackich. W konkursie tym udział wzięli chętni uczniowie ZSCKR w Jabłoniu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w kategorii szkół ponadpodstawowych znaleźli się:

– Ignacy Kiryłowicz z klasy II BT za wiersz „Mój Anioł” otrzymał dyplom i nagrodę,

– Justyna Naumczyk z klasy III PT za pracę plastyczną pt. „Dobro zawsze zwycięża” otrzymała dyplom, nagrodę oraz nominację do wystawy pokonkursowej.

Wszystkie prace plastyczne i literackie laureatów opublikowane zostały w katalogu pokonkursowym.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Małgorzata Semeniuk – nauczyciel języka polskiego

Link do elektronicznej wersji publikacji pokonkursowej zawierającej prace nagrodzone i wyróżnione:

https://www.mdk-krasnystaw.pl/wp-content/uploads/2022/12/Moj-aniol-pdf-2-1-1.pdf