Aktualności

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim

28 kwietnia br. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 39 uczniów z 9 szkół, w tym dwie uczennice z naszej szkoły – Wiktoria Hulewska i Joanna Zieńczuk z klasy I PT. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania i popularyzowanie twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego, rozwijanie wrażliwości na słowo literackie, motywowanie do występów publicznych oraz rozwijanie talentu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jury, w składzie:
Pani Anna Czobodzińska – Przybysławska – Przewodnicząca,
Pani Elżbieta Sokołowska – Członek,
Pani Mariola Jeruzalska – Członek,

po wysłuchaniu recytacji uczestników konkursu, biorąc pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację słowną (tempo, intonację, dykcję) i ogólny wyraz artystyczny przyznało nagrody. Wśród laureatów znalazła się Wiktoria Hulewska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły ponadpodstawowe za ciekawą interpretację wiersza J. I. Kraszewskiego pt. „Do moich przyjaciół”.

Wszyscy uczestnicy konkursu zwiedzili Muzeum J. I. Kraszewskiego oraz przyległy park, a także mieli okazję obejrzeć niesamowitą wystawę prac – kolekcję kopii obrazów wielkich mistrzów, przygotowaną w ramach Szkolnej Galerii Sztuki przez uczniów Zespołu Szkół STO na Bemowie w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy Wiktorii i Joannie za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów!

Małgorzata Semeniuk