Aktualności

Wyprawa online do Wiednia

28 września 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach niemieckojęzycznych online zorganizowanych przez Austriacki Instytut w Warszawie na temat: Jedziemy do Wiednia. Była to doskonała okazja do zabawy z językiem. Przewodniczka po Wiedniu pani Roxy Z. przekazała uczniom cenne informacje na temat komunikacji miejskiej, cen biletów i gdzie je można kupić. Komunikacja miejska w Wiedniu jest bardzo dobrze zorganizowana. Istniejąca sieć metra, tramwajów i autobusów umożliwia dotarcie w niemal każdy zakątek stolicy Austrii.  Dzięki warsztatom uczniowie mieli również  możliwość bliższego poznania, jak funkcjonują studia w Wiedniu, jakie są popularne kierunki, gdzie szukać pracy. Dokładnie dowiedzieli się o tym, co warto zobaczyć w Wiedniu, jakimi środkami lokomocji poruszać się po tym mieście, jak  zaplanować sobie przyszłość w tym pięknym, godnym życia mieście. Podczas wykładu uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w webinarium, odpowiadając na pytania native speakera, jak również rozwiązując liczne ćwiczenia tematyczne.

Organizatorem spotkania była pani Justyna Hawryluk