Uncategorized

Wyposażenie i zasady bezpieczeństwa w gastronomii – II PT

2605.2020r

Temat: Urządzenia chłodnicze technologiczne

Celem lekcji jest poznanie urządzeń chłodniczych wykorzystywanych w procesie technologicznym

  1. Przeznaczenie urządzeń technologicznych
  2. Rodzaje urządzeń technologicznych

Urządzenia gastronomiczne w zakładzie gastronomicznym wykorzystuje się niemalże w każdym miejscu. Zapewniają należyte przechowywanie produktów żywnościowych. Urządzenia chłodnicze technologiczne wykorzystywane są w procesach obróbki surowców, półproduktów do utrwalania wyrobów gotowych oraz do produkcji lodów w zakładach gastronomicznych.

 

URZADZENIA CHŁODNICZE TECHNOLOGICZNE

 

Na zdjęcie notatki czekam do czwartku 28.05.2020 .Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować do mnie na e-mail – jolantazajac66@wp.pl  lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Powodzenia. J. Zając