Uncategorized

Wyposażenie i zasady bezpieczeństwa w gastronomii 2 PT

Dzień dobry.
07.04.2020r.
Temat: Urządzenia do transportu wewnętrznego i zewnętrznego.

Zagadnienia do tematu:
Podstawowe zadanie urządzeń transportowych
Podział urządzeń ze względu na obszar działania
Sprzęt i urządzenia stosowane w transporcie wewnętrznym i zewnętrznym

Zajęcia zaczynamy od zapisania tematu. Następnie zapoznajemy się z treściami do lekcji zawartymi w załączniku 1 lub prezentacji otrzymanej na waszą pocztę elektroniczną. Na podstawie treści sporządzamy notatkę. W razie pytań jestem do waszej dyspozycji na dzienniku elektronicznym lub jolantazajac66@wp.pl . Potwierdzeniem waszej obecności jest odesłanie odpowiedzi do zadania z karty pracy do dnia 14.04.2020.

Załącznik 1 treści do tematu

Załącznik 2 karta pracy
Życzę miłej lektury, pracy.
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Jolanta Zając