AktualnościUncategorizedWycieczki

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 10 i 11 czerwca grupa 20 uczniów z klas IV RT, IV FTM, II RT i I RT wraz z opiekunami wzięła udział w dwudniowej wycieczce w Bieszczady.

W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy Solinę i w samo południe udaliśmy się w rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. W czasie rejsu uczniowie z zaciekawieniem słuchali kapitana, który opowiadał historię tego największego zbiornika retencyjnego w Polsce, położonych wokół niego miejscowości oraz wybudowanej na nim zapory  i elektrowni wodnej. Uczniowie weszli też na samą zaporę, z której mogli w pełni zobaczyć jej ogrom oraz podziwiać rozpościerające się pod nią jezioro.  Po zwiedzaniu Soliny wyruszyliśmy na obiad w Ustrzykach Górnych, a stamtąd do Przełęczy Wyżnej, z której  z przewodnikiem udaliśmy się na Połoninę Wetlińską.  W trakcie wędrówki tym jednym z najpopularniejszych i najbardziej malowniczych bieszczadzkich szlaków mogliśmy posłuchać na temat charakterystyki jego fauny i flory, historii znajdującego się tam schroniska, jak również poznać podstawowe zasady wspinaczki górskiej.

Drugiego dnia, po noclegu w schronisku młodzieżowym w Lutowiskach, udaliśmy się w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan- Balnica- Majdan. Przejazd tą trasą pozwolił zajrzeć w głąb dzikiego, bieszczadzkiego lasu, podziwiać jego roślinność jak również przecinające go liczne strumyki. Następnie, w drodze powrotnej odwiedziliśmy Stary Rynek w Rzeszowie, zjedliśmy obiad, po czym udaliśmy się do Jabłonia.

Wycieczka w Bieszczady pozwoliła uczniom nie tylko odpocząć na chwilę od szkoły, poznać historię Soliny, podziwiać piękne widoki, ale też z pewnością rozbudziła ich zainteresowanie turystyką górską oraz  bogactwem i pięknem polskich gór.