AktualnościUncategorizedWycieczki

Wycieczka szkolna Kraków – Auschwitz – Zakopane.

Dzień 1
    W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy trzydniową wycieczkę szkolną. Około godziny 12:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa. Przeszliśmy Drogą Królewską, czyli historyczną drogą, którą do miasta wjeżdżali królowie na koronacje, księżniczki, chcące poślubić polskiego władcę czy posłowie udający się do króla na Wawel. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu – miejsce koronacji królów oraz miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków. Spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta oraz oglądaliśmy przepiękny ołtarz dłuta mistrza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej. 
Wieczorem miło spędziliśmy czas nad pobliskim Zalewem Bagry. 
 
Dzień 2
    „Arbeit macht frei” (Praca czyni wolnym) – szyderczy napis znajdujący się przy bramie głównej obozu Auschwitz. Wg. przekazu Pana przewodnika kazdy kto dostał numer miał nie przeżyć tego miejsca. Niektórym się udało i to dzięki Nim mozemy teraz zobaczyć ogrom nazistowskiej „fabryki śmierci”. Żywa lekcja historii, patriotyzmu… chwila zadumy nad ludzkim życiem… W ciszy i skupieniu zwiedziliśmy były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. 
 
Dzień 3
Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy górską wędrówką. Zdobyliśmy w tym dniu dwa szczyty: Nosal i Kopieniec. Duży wysiłek górskiej wyprawy rekompensowały wspaniałe widoki. Udało nam się również pospacerować słynnymi zakopiańskimi Krupówkami. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu 😉