AktualnościWycieczki

Wycieczka klasy I F4R do Warszawy

W dniu 25 listopada odbyła się wycieczka klasy I F4R do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu było obejrzenie wystawy w Muzeum Polin „1000 lat historii Żydów polskich”. Wystawa obejmuje unikatowe zbiory, rekonstrukcje i multimedia przedstawiające historię, tradycję i kulturę żydowską. Dowiedzieliśmy się, czym zajmowali się Żydzi na przestrzeni wieków, jakie zasady rządzą żydowskim życiem religijnym oraz jaki wpływ na losy Żydów miały kluczowe wydarzenia z historii Polski. W muzeum spędziliśmy ponad 2 godziny.

Następnie odbyliśmy spacer ulicami Starego Miasta, Krakowskim Przedmieściem i Placem Józefa Piłsudskiego. Byliśmy pod Sądem Najwyższym, Pomnikiem Powstania Warszawskiego i w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta obejrzeliśmy Pomnik Małego Powstańca, upamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Stąd poszliśmy na plac Zamkowy by obejrzeć wizytówki stolicy: barokowo-klasycystyczny Zamek Królewski i najstarszy pomnik króla Zygmunta III Wazy – Kolumnę Zygmunta. Byliśmy także pod Pałacem Prezydenckim, skąd skierowaliśmy się na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Po całodziennych trudach skorzystaliśmy z menu McDonald’s i wróciliśmy do Jabłonia.