AktualnościWycieczki

Wycieczka do Lublina

W dniu 7 lutego br. uczniowie klasy I CB, II CB oraz I FPT i IV PT uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Lublina. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum na Majdanku – miejsca pielęgnowania pamięci i rozwijania edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku
oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Więźniami byli Żydzi, a także członkowie ruchu oporu, inteligencja polska, jeńcy sowieccy, mieszkańcy wysiedlonych wiosek Zamojszczyzny, zwykli ludzie brani w łapankach.
W celach rekreacyjnych wybraliśmy się na łyżwy do Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji „Icemania”. Zabawa na lodzie dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Na zakończenie wycieczki spędziliśmy miło czas w kinie. Wróciliśmy pełni nowych wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, którą zdobyliśmy na żywej lekcji historii. Czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd edukacyjno – rekreacyjny.

Anna Świderska, Anna Lisiecka