AktualnościWycieczki

Wycieczka do Fabryki Bombki Choinkowej

W dniu 30 października br., odbyła się wycieczka do Fabryki Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczestnikami byli uczniowie  klasy III MT i IV MTR. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Anna Lisiecka i Beata Waszczuk. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i  zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. W tym miejscu magia świąt trwa cały rok!

Pod opieką przewodnika młodzież obejrzała różnorodnie udekorowane choinki, odzwierciedlające style obowiązujące w różnych krajach na przestrzeni wieków (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Mogła podziwiać setki oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób – małych arcydzieł. W dalszym etapie zwiedzania obserwowała proces powstawania bombek choinkowych: rozgrzewanie szkła, wydmuchiwanie baniek, srebrzenie, a następnie zdobienie ręczne bombek. Ta ostatnia czynność wymaga talentu, precyzji i cierpliwości.

Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty  plastyczne, podczas których młodzież ozdabiała bombki według własnego pomysłu. Interesujące były też zakupy w firmowym sklepie. Ozdoby choinkowe zachwycały bogactwem kolorów i mnogością form. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i swoich bliskich.

Na pamiątkę wyjazdu każdy uczestnik otrzymał dwie bombki: jedną wykonaną przez siebie oraz drugą – z własnym imieniem. Ozdobią one świąteczne choinki.

Opiekunowie: Anna Lisiecka,  Beata Waszczuk