Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IV RTM

07.04.2020

Temat: Doskonalenie uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem
Dzień dobry,
Na dzisiejszych zajęciach zdalnych przypomnimy sobie technikę wykonania kopnięcia zewnętrznym podbiciem w piłce nożnej oraz poznacie kilka ćwiczeń doskonalących ten element. Uderzenie to jest stosowane przy strzałach, podaniach oraz przy wykonywaniu rzutów wolnych. Dzięki niemu możliwe jest nadanie piłce rotacji.
Technika – Ustawiamy się przodem do piłki. Noga postawna(ta na której stoimy) ustawiona jest na wysokości piłki, stopa uderzająca musi być skręcona do środka. Powierzchnią uderzenia jest zewnętrzna krawędź stopy między małym palcem oraz kostką.
Ćwiczenia doskonalące:
W parach
– uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem do siebie bez przyjęcia piłki
– strzał na bramkę zewnętrznym podbiciem po przyjęciu podania do partnera
– slalom między chorągiewkami prowadząc piłkę zakończony strzałem na bramkę z zastosowaniem zewnętrznego podbicia
Pokaz uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem:

Przykład zastosowania uderzenia zewnętrznym podbiciem przez Roberto Carlosa: