Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IV FTP

17.04.2020

 

Temat: Doskonalenie uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach zdalnych przypomnimy sobie technikę wykonania kopnięcia zewnętrznym podbiciem w piłce nożnej oraz poznacie kilka ćwiczeń doskonalących ten element. Uderzenie to jest stosowane przy strzałach, podaniach oraz przy wykonywaniu rzutów wolnych. Dzięki niemu możliwe jest nadanie piłce rotacji.

Technika – Ustawiamy się przodem do piłki. Noga postawna(ta na której stoimy) ustawiona jest na wysokości piłki, stopa uderzająca musi być skręcona do środka. Powierzchnią uderzenia jest zewnętrzna krawędź stopy między małym palcem oraz kostką.

Ćwiczenia doskonalące:
W parach

– uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem do siebie bez przyjęcia piłki

– strzał na bramkę zewnętrznym podbiciem po przyjęciu podania do partnera

– slalom między chorągiewkami prowadząc piłkę zakończony strzałem na bramkę z zastosowaniem zewnętrznego podbicia

Pokaz uderzenia piłki zewnętrznym podbiciem:

https://www.youtube.com/watch?v=pjmru8wwF1Q

Przykład zastosowania uderzenia zewnętrznym podbiciem przez Roberto Carlosa:

https://www.youtube.com/watch?v=3ECoR__tJNQ

 

W razie pytań proszę kontaktować się ze mną przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek