Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IPT, IBT

02.06.2020

Temat: Doskonalenie stania na rękach przy drabinkach

Dzień dobry,

dzisiaj dowiecie się w jaki sposób doskonalić ten element techniczny. Doskonalenie tego elementu polega na dążeniu do umiejętności samodzielnego stania na rękach bez asekuracji w postaci np. drabinek.

Ćwiczenia:

– Wykonanie stania na rękach przy ścianie pilnując prostej pozycji, napięcia mięśni oraz cechy gimnastycznej, następnie próba oderwania nóg od ściany i wytrzymanie w pozycji 3 sekundy, następnie powrót do uniku podpartego.

– stojąc nieco dalej od ściany z uniku podpartego wykonujemy wymach do stania na rękach, następnie zamianę nóg (ruch nożycowy) i powrót do pozycji wyjściowej. Za każdym razem próbujemy nieco wydłużyć czas, gdy punktem podparcia są tylko ręce.

– ustawienie tyłem do ściany, wejście nogami w górę przybliżając stopniowo ręce do ściany, aż do wykonania pełnego stania na rękach. Pilnowanie prostego ustawienia tułowia oraz nóg.

 

Filmik przedstawiający trening gimnastyczny doskonalący stanie na rękach:

https://www.youtube.com/watch?v=_jWvT4yp1NQ

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik

Pozdrawiam

Tomasz Jaroszkiewicz