Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IPT

08.04.2020

Temat: Doskonalenie odbicia piłki sposobem górnym w parach ze zmianą miejsc.

 

Dzień dobry moi drodzy,

Przesyłam wam materiał doskonalący odbicia piłki sposobem oburącz górnym.

Przed przystąpieniem proszę o przypomnienie techniki wykonania odbicia piłki sposobem oburącz górnym.

Jaka jest prawidłowa technika odbicia sposobem górnym?

Postawa wysoka charakteryzuję się ustawieniem nóg w lekkim wykroku, stopy rozstawione na szerokość barków. Nogi nieznacznie ugięte w stawach kolanowych, tułów pochylony lekko do przodu (przez małe załamanie w biodrach), równomiernie rozłożony ciężar ciała. Ramiona ugięte w stawach łokciowych trzymamy swobodnie przy tułowiu. Dłonie, odchylone w kierunku grzbietowym, luźno rozstawione palce, kciuki skierowane do siebie i nieco ku górze, trzymamy na wysokości klatki piersiowej.

Kontakt z piłką następuje po przyjęciu opisanej wyżej postawy. Odbicie piłki następuje poprzez płynny ruch w stawach skokowych, kolanowych oraz skoordynowaną pracą tułowia i ramion.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pq6dM9eST5M

https://www.youtube.com/watch?v=-Ewvxpm8slo

Pozdrawiam

TJ