Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IPT

24.06.2020

Temat: Nauka rzutu na bramkę z przeskokiem w piłce ręcznej

Dzień dobry,

na dzisiejszej lekcji zdalnej będzie przypomnienie techniki rzutu z przeskokiem w piłce ręcznej.

Rzut z przeskokiem:

Taki rzut wykonują przede wszystkim rozgrywający. Zwykle Ci zawodnicy rzucają w ten sposób przeprowadzając atak pozycyjny. Technika, odpowiednie ułożenie ciała, koordynacja ramion oraz nóg, sprawia, że ten rzut zaliczamy do najsilniejszych.

Technika rzutu:

  1. Chwyt piłki

2. Przeniesienie piłki do tyłu

3. Jednoczesny przeskok oraz skręt tułowia w kierunku ręki rzucającej

4. Przeniesienie piłki na wysokość głowy

5. Wyrzut piłki do bramki

Przy wykonywaniu kroku skrzyżnego  pierwszy krok osoba praworęczna wykonuje lewą nogą, następnie jest przeskok, noga prawa przeniesiona jest tuż nad podłożem w przód i stawia się ją przed nogą lewą. Prawa stopa ustawiona jest w prawy skos. Potem przenosimy lewą nogę z przodu i stawiamy jest przed prawą. Tułów zwrócony jest chwilowo lewym barkiem do bramki. Wyrzut piłki jest wtedy, gdy linia barków ułożona jest  do kierunku ruchu prostopadle.

Spróbujcie wykonać samodzielnie przeskok zaczynając najpierw od wolnego tempa, stopniowo przyspieszając. Później dodajcie zamarkowanie rzutu prawą oraz lewą ręką.

Materiały filmowe:

https://www.youtube.com/watch?v=XPDH8sf8I0M

https://www.youtube.com/watch?v=5g6kNUFH78o

Życzę wszystkim udanych wakacji i apeluję o bezpieczeństwo.

Do zobaczenia we wrześniu.

Pozdrawiam

Tomasz Jaroszkiewicz