Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. III MTP

Temat: Prosty układ gimnastyczny.

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach zajmiemy się szerokim tematem gimnastyki. Dowiemy się jaki wpływ na organizm ma gimnastyka, omówimy przykładowe ćwiczenia stosowane w układach gimnastycznych i obejrzymy jeden z układów gimnastycznych.

 

Gimnastyka to rodzaj wysiłku fizycznego, który powinien wykonywać każdy z nas. W ćwiczeniach gimnastycznych naśladujemy podstawowe wzorce i funkcje ruchowe człowieka. Z tą formą wysiłku mamy do czynienia już w przedszkolu na korektywie lub na zajęciach z gimnastyki artystycznej lub sportowej.
Nie musimy znać definicji gimnastyki, aby po prostu zacząć ją praktykować – nawet w domu! Ćwiczenia gimnastyczne są prostsze niż się wydaje. W dzisiejszych czasach, w których przeważa siedzący tryb życia, musimy szczególnie pamiętać o aktywności fizycznej, ponieważ przynosi naszemu ciału ulgę, a organizmowi zdrowie.

Układ gimnastyczny to zbiór ćwiczeń kształtujących, występujących w określonej kolejności po sobie, wykonywanych często w akompaniamencie muzyki, z wykorzystaniem przyborów lub bez nich. Może łączyć w sobie elementy gimnastyki, tańca i akrobatyki.

Dalsza część tematu znajduje się w poniższym załączniku:

17.04.2020 III MTP plik do pobrania

 

Jeśli pojawią się pytania do tematu. Proszę pisać do mnie przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek