Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. II FTP

02.04.2020

Temat: Gry i ćwiczenia z elementami koszykówki.

Dzień dobry,

Dzisiejsza zdalna lekcja wf będzie dotyczyła gier, zabaw oraz ćwiczeń z elementami koszykówki. Forma gier i zabaw jest formą pozwalającą na doskonalenie elementów technicznych jak również okazją do podnoszenia poziomu sprawności motorycznej,  poprawy relacji społecznych oraz współpracy w grupie. W przeciwieństwie do formy ścisłej, gry i zabawy nie narzucają z góry schematu postępowania w celu wykonania danego zadania. Dostajemy tu większą możliwość swobody. Gry i zabawy w koszykówce pozwalają na odreagowanie, zredukowanie napięcia oraz stresu w drużynie, poprawę współpracy i wreszcie pozwalają na zastosowanie elementów technicznych w innej sytuacji niż gra właściwa czy szkolna.

Zapoznajcie się z filmem przedstawiającym kilka ciekawych zabaw koszykarskich. Zastosowane w nich elementy techniczne to: podania i chwyty piłki, rzut do kosza, poruszanie z piłką i bez piłki, kozłowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=BXINIrlk5dg

 

Wszelkie pytania proszę kierować do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam

Artur Paterek