Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I FTR

01.04.2020

Temat: Doskonalenie zagrywki sposobem dolnym w piłce siatkowej

Dzień dobry,

Dzisiejsza lekcja zdalna będzie dotyczyła zagrywki piłki sposobem dolnym w siatkówce. Technikę zagrywki poznaliście na poprzednich lekcjach. Warto doskonalić tą technikę ponieważ jak wiecie zagrywka w siatkówce spełnia bardzo ważną rolę. Dzięki zagrywce nie tylko wprowadzamy piłkę do gry, ale również możemy od razu zdobyć punkt – co nazywamy wówczas asem serwisowym. Zagrywka dolna jest najłatwiejszym sposobem zagrywki. Tak zagrana piłka zazwyczaj leci wyżej oraz wolniej nad siatką w porównaniu  np. z zagrywką tenisową. Podczas doskonalenia tego elementu ważne jest aby pilnować trajektorii lotu piłki – powinna być możliwie nisko nad siatką oraz kierunku lotu piłki.

Poniżej znajduje się materiał filmowy ukazujący ćwiczenia doskonalące podany element:

https://www.youtube.com/watch?v=SAcdrVcS_Lo

 

 

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik

Pozdrawiam,

Artur Paterek