Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I FTR

22.04.2020

Temat: Normy aktywności fizycznej dla młodzieży.

 

Na dzisiejszej lekcji wychowania fizycznego poruszymy temat norm aktywności fizycznej. Dowiemy się jaka jest optymalna częstotliwość aktywności ruchowej dla młodzieży.

 

Co powinniśmy rozumieć poprzez ‘aktywność fizyczną’?

WHO definiuje aktywność fizyczną jako każdy ruch ciała wytwarzany przez mięśnie szkieletowe, który wymaga nakładów energii i jest podstawowym sposobem poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi. Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wielu chorób i niesie ze sobą wiele korzyści dla społeczeństwa poprzez zwiększenie interakcji społecznej i zaangażowania społeczności.

Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią tematu znajdującą się w załączniku:

22.04.2020plik do pobrania

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek