Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I FTR

17.04.2020

Temat: Sposoby wyszukiwania informacji na temat zdrowej diety.

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach poruszymy temat zdrowego odżywiania, a dokładniej źródła wiedzy o nim. Skąd czerpać informacje na temat zdrowej diety? Sposobów jest tysiące, ale czy każde z nich są wiarygodne i warte uwagi…? Sprawdźmy to!

W książkach, prasie, radiu, telewizji i Internecie cały czas pojawiają się nowe, często sprzeczne ze sobą informacje na temat żywności i żywienia. Bombardowani ogromną liczbą przekazów medialnych na ten temat konsumenci coraz częściej czują się zdezorientowani. Każdy z nas może jednak zmniejszyć chaos informacyjny w swojej głowie dzięki zastosowaniu kilku prostych zasad selekcji informacji oraz ich źródeł. Rozwinięcie tematu znajduje się w załączonym pliku.

 

Zapoznajcie się z treścią załącznika do tematu:

17.04.2020 I FTR – plik do pobrania

 

W razie pytań, proszę pisać do mnie przez e-dziennik.

Pozdrawiam
Artur Paterek