1CB (SB_I)Zdalne Lekcje

Wychowanie fizyczne kl. I FTR

16.04.2020

Temat: Doskonalenie kozłowania piłki ze zmianą ręki kozłującej i kierunku poruszania się w piłce ręcznej

 

Dzień dobry,

Dzisiejsza lekcja dotyczyć będzie doskonalenia kozłowania w piłce ręcznej. Kozłowanie jest bardzo przydatnym elementem technicznym. Pozwala ono na szybkie poruszanie się zawodnika z piłką. Należy pamiętać, aby nie nadużywać jednak tej techniki ponieważ może ona opóźnić akcję ofensywną. Kozłowanie możemy wykonać bezpośrednio po chwycie piłki lub po 1, 2 lub 3 krokach. Podczas kozłowania możemy dowolnie zmieniać rękę kozłującą.

Technikę kozłowania poznaliście już wcześniej. Dzisiaj zapoznajcie się z przykładami ćwiczeń doskonalących ten element, które przedstawione są poniżej:

  1. Slalom między pachołkami kozłując piłkę
  2. Wyścig sztafet z kozłowaniem (2 drużyny ustawione w rzędach biegną wykonując kozłowanie piłki, obiegają chorągiewkę i wracają do swojej drużyny przekazując piłkę kolejnej osobie, która wykonuje to samo zadanie)
  3. „Berek z piłką” każdy z uczestników porusza się kozłując piłkę uciekając przez „berkiem” . Berek stara się dotknąć dowolnego uczestnika zabawy również nie przerywając kozłowania. Osoba dotknięta również staje się „berkiem”
  4. Poruszanie się kozłując piłkę ze zmianą kierunku oraz ręki kozłującej na znak dźwiękowy (np. gwizdek).

 

Pytania proszę pisać przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek