Uncategorized

Wychowanie Fizyczne kl. I FTR 27.03.2020

27.03.2020

Temat: Nauka gry w Badmintona

 

Dzień dobry,

Dzisiaj zapoznacie się z podstawowymi przepisami gry w badmintona znanego również jako „kometka”. Jest to bardzo dynamiczny i precyzyjny sport wymagający od zawodnika cechowania się wysoką sprawnością fizyczną oraz motoryczną.

W skrócie gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietek; gra rozgrywana jest na punkty na boisku o długości 13,40 m i szerokości 6,10 m w deblu lub 5,18 w singlu; linie wyznaczają pola serwisowe i odbioru (pole odbioru w grze podwójnej jest o 0,76 m krótsze); siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,55 m przy słupkach i 1,524 m na środku; lotka o masie od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z korka pokrytego warstwą skóry i 16 piórek naturalnych lub z materiałów syntetycznych. Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów (wymagana jest przewaga dwóch punktów, jeżeli strony osiągną wynik 29:29 to seta wygrywa strona zdobywająca 30. punkt). Gra kończy się, gdy jeden z zawodników lub jedna z drużyn wygrywa dwa sety.

O szczegółowych przepisach gry możecie przeczytać na stronie:

http://badmintonzone.pl/?strona=przepisy

 

Przykładowe mecze badmintona:

Finał Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w grze pojedynczej mężczyzn:

https://www.youtube.com/watch?v=ytjD4f_I0sc

Finał Mistrzostw Europy kobiet Baku 2015:

https://www.youtube.com/watch?v=MaZyxu7w3A4

 

W razie jakichkolwiek pytań możecie kontaktować się ze mną przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek