Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I CB

1.06.2020

Temat: Doskonalenie odbicia piłki sposobem oburącz górnym w trójkach ze zmianą miejsca

Dzień dobry,

Dzisiaj przypomnimy sobie technikę odbicia sposobem oburącz górnym w siatkówce. Poznacie również kilka ćwiczeń, dzięki którym doskonalimy ten element.

Technika:
Nogi ustawione w rozkroku trochę szerzej niż szerokość bioder, ugięcie w stawach skokowych, kolanowych i biodrowych, ciężar rozłożony równomiernie na obie stopy. Tułów lekko pochylony w przód. Ramiona ugięte w stawach łokciowych, otwarte dłonie ułożone w tzw. Koszyczek ustawione trochę wyżej niż głowa, palce rozszerzone. Odbicie następuje poprzez płynny ruch w stawach skokowych, kolanowych oraz skoordynowaną pracą tułowia i ramion.

 

Ćwiczenia:

– Odbicia piłki w trójkach. Odbijający po odbiciu piłki zmienia miejsce z osobą ze środka.

– Odbicia w parach przechodząc z postawy stojącej stopniowo do przysiadu, klęku, siadu prostego

– Odbicia w parach od ściany

– W parach odbicie sposobem oburącz górnym po koźle piłki po wcześniejszym jej podrzucie wysoko w górę.

– W parach. 3 pachołki ustawione w rzędzie. Zawodnik z piłką odbija sposobem górnym do zawodnika z pary, po odbiciu zawodnik porusza się krokiem dostawnym do następnego pachołka/talerzyka. Zawodnik A odbija piłkę w wyznaczonym kierunku do zawodnika B. Po kilku odbiciach zmiana ról.

Filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=aFQGNOTVA8o

https://www.youtube.com/watch?v=Zvf0pr7MfOw

https://www.youtube.com/watch?v=sQMwrVVDz6c

 

W razie pytań proszę pisać do mnie przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek