Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I CB

25.05.2020

 

Temat: Doskonalenie rzutu na bramkę z biegu w piłce ręcznej

 

Dzień dobry,

Dzisiaj przypomnicie sobie technikę rzutu z biegu w piłce ręcznej oraz poznacie ćwiczenia pomocne w doskonaleniu tego elementu.

Rzut z biegu bardzo często ma zastosowanie przy końcowej fazie ataku szybkiego. Jest to rzut, podczas którego ciało zawodnika nie wskazuje na oddanie rzutu. Wykonując rzut zawodnik rzucający prawą ręką podczas rzutu opiera prawą nogę na podłożu skracając krok. Wyrzut następuje gdy noga całkowicie wyprostowana w stawie kolanowym i biodrowym dotyka podłoża śródstopiem, ruch ramienia jest poparty skłonem w przód.

Technika wykonania:

https://www.youtube.com/watch?v=PIcyCc8GD3I

 

Ćwiczenia doskonalące:

  1. Podania w parach jeden ćwiczący biegnie przodem, drugi tyłem do kierunku ruchu. W momencie, gdy biegnący tyłem będzie na wysokości 9 m, biegnący przodem oddaje rzut z biegu nad nim.
  2. Ćwiczący ustawieni w rzędzie podają piłkę do stałego zawodnika, znajdującego się z boku na linii 9 m. W odległości 1 m przed polem bramkowym stoi dwóch obrońców, zachowując odległość między sobą, wynoszącą około 1 m. Zawodnik biegnie w przód, otrzymuje piłkę i atakuje pomiędzy dwóch obrońców, wykonując rzut z biegu.
  3. Ćwiczący ustawieni w rzędzie, w odległości 20 m od linii pola bramkowego. Na linii rzutów wolnych stoi obrońca. Pierwszy z rzędu kozłuje piłkę w kierunku bramki, mija zwodem pasywnie zachowującego się obrońcę i kończy rzutem z biegu na bramkę.

 

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek