Uncategorized

Wychowanie fizyczne 4 RTM 15.04.2020

Dzień dobry

dzisiaj przypomnę wam ćwiczenia doskonalące zbicie dynamiczne w piłce siatkowej.

Temat: Doskonalenie zbicia dynamicznego

Przykładowe ćwiczenia doskonalące zbicie dynamiczne.

  • Uczniowie ustawiają się w dwójkach naprzeciw siebie, po czym wykonują na zmianę prawą oraz lewą ręką podania piłki kozłem o ziemię
  • uczniowie w ustawieniu jak wyżej rzucają piłkę oburącz zza głowy
  • uczniowie ustawiają się twarzą do siebie po obu stronach siatki w odległości 3 – 4 m. Następnie starają się uderzyć piłkę, na zmianę prawą i lewą ręką o ziemię, tak aby po odbiciu przeleciała nad siatką do partnera
  • uczniowie stojąc 0,5 m od siatki wykonują zbicie z podrzutu. Partner ustawiony w odległości 5 metrów przyjmuje piłkę sposobem oburącz dolnym
  • uczniowie ustawieni w dwójkach pozostają na linii ataku, każdy po swojej stronie siatki. Jeden z nich wykonuje podrzut i zbicie piłki w kierunku partnera, który łapie piłkę i sam powtarza ćwiczenie
  • jeden ćwiczący stoi pod siatką i podrzuca wysoko piłkę dając czas partnerowi ustawionemu na linii ataku na wykonanie kroku, doskoku i wyskoku podczas, którego w najwyższym punkcie chwyta piłkę oburącz
  • ćwiczenie jak poprzednio, tylko teraz zamiast chwytu następuje zbicie piłki w ostatniej fazie

Wysyłam wam filmik z ćwiczeniami. Pamiętajcie o technice i dokładności wykonywanych ćwiczeń.

 

Rafał Stańko