Uncategorized

Wychowanie fizyczne 3 BT 22.06.2020 r.

Temat: Minibasket – gry 2×2, 3×3

Dzień dobry, dzisiaj poznacie minigry stosowane w koszykówce.

Koszykówka 3×3

Jest to gra, w której drużyny składają się z 3 zawodników. Gra jest rozgrywana do 21 punktów. Punkty liczone są następująco: 2 pkt za celny rzut zza łuku, 1 pkt za celny rzut wolny oraz pozostałe rzuty. Po każdym celnym rzucie piłka przechodzi w posiadanie drużyny przeciwnej. Wprowadzamy piłkę spod kosza poza linię rzutów „za dwa”. Po zbiórce zespołu grającego w obronie przynajmniej jeden gracz z drużyny musi znaleźć się z piłką poza łukiem, inaczej rzucając do kosza punkt się nie liczy a drużyna traci piłkę. Na wykonanie akcji druzyna ma 12 sekund. Zabroniona jest gra pasywna.

https://www.youtube.com/watch?v=a07r2_ULv9Y – mecz 3×3 Polska – Serbia

Koszykówka 2×2 jest analogiczna jeśli chodzi o zasady gry, jedyną różnicą są drużyny, które składają się z dwóch zawodników

Przykładowa gra 2×2:

.https://youtu.be/gNoacv6Wh4c?t=275 

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik

Pozdrawiam

Rafał Stańko