Uncategorized

Wychowanie fizyczne 2 PT, 2 BT 15.06.2020 r.

Temat: Klasowe zawody sportowe w biegach, skokach i rzutach.

Dzień dobry,

W ramach dzisiejszych zajęć zdalnych proszę obejrzeć zawody dziesięcioboju lekkoatletycznego pod linkiem znajdującym się poniżej.

Dziesięciobój jest konkurencją lekkoatletyczną rozgrywaną na stadionie. W rywalizacji biorą udział wyłącznie mężczyźni. W skład dziesięcioboju wchodzi 10 konkurencji rozgrywanych przez 2 dni. W pierwszym dniu rozgrywane są: bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, bieg na 400m. W drugim dniu bieg na 100m przez płotki, rzut dyskiem, skok o tyczce, rzut oszczepem, bieg na 1500m. Wyniki uzyskane przez zawodników przelicza się na punkty na podstawie specjalnych tabeli. Suma punktów ze wszystkich konkurencji decyduje o wyniku.

W razie pytań proszę o kontakt przez e-dziennik
Rafał Stańko