Uncategorized

Wychowanie fizyczne 1 CG 24.06.2020 r.

Temat lekcji: Gry i zabawy kształtujące wytrzymałość. Marszobieg przełajowy.

Dzień dobry,

mając nadzieję, że na dworze będzie coraz ładniejsza pogoda, zachęcam Was do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jedną z najbardziej popularnych i pospolitych aktywności jest bieganie. Do uprawiania tego sportu nie potrzebujemy praktycznie żadnych dodatkowych przyborów poza odpowiednimi butami oraz wygodną odzieżą. Poprzez bieganie aktywizujecie duże partie mięśniowe, które mogły zostać “zaniedbane” przez siedzenie w domu podczas kwarantanny. Macie okazję rozruszać aparat mięśniowo-kostny, pobudzić układ oddechowy i krwionośny. Systematyczny trening biegowy przyczynia się do wyregulowania ciśnienia krwi, wzmocnienia mięśni i stawów, poprawy funkcjonowania układu oddechowego. Ruch, w tym także bieganie sprzyja również naszemu układowi nerwowemu. Poprzez wykonywanie sekwencji ruchowych w mózgu wytwarzane są nowe połączenia neuronów. Dodatkowo również wytwarzane zostają endorfiny, zapewniające dobry humor w trakcie jak i po treningu.

Przed bieganiem pamiętajcie o rozgrzewce! Należy dokładnie rozgrzać organizm, a w szczególności mięśnie kończyn dolnych, stawy biodrowe, kolanowe i skokowe.

Sami widzicie – ruch to samo zdrowie i korzyści, dlaczego z tego nie korzystać?

Pozdrawiam

Rafał Stańko