Uncategorized

Wychowanie fizyczne 1 CG 23.04.2020 r.

Dzień dobry

temat lekcji: Wystawienie i przebicie piłki w określoną strefę boiska.

Celem wystawienia jest umożliwienie skutecznego ataku. Piłka powinna być wystawiona od 50 do 100 cm od siatki i na odpowiedniej wysokości, powyżej górnej taśmy. Podstawowym rodzajem wystawienia jest wystawienie wysokiej piłki do IV strefy. Krótkie wystawienie, wystawienia do tyłu i zaawansowane techniki wystawienia należy stosować z założeniem, aby utrudnić przeciwnikowi możliwość zablokowania piłki. Konsekwentne wystawienie w ten sam punkt sprawia, że atakujący nie muszą myśleć jaka będzie piłka  i dostosowywać za każdym razem rytm kroków i pracę ramion. Dobrzy rozgrywający tworzą dobrych atakujących, właśnie poprzez stałość wystawienia.

Zobaczcie na filmach jak to wygląda.

Rafał Stańko