Uncategorized

Wychowanie fizyczne 1 B4 05.06.2020 r.

Dzień dobry

Temat lekcji : Przewroty w tył o zmiennej skali trudności.

Na ostatniej lekcji mówiliśmy o przewrotach w przód, dzisiaj powiem wam jak prawidłowo zrobić przewrót w tył.

Technika wykonania

Z przysiadu podpartego na palcach stóp, odepchnąć się rękami w tył, przejść na całe stopy, pochylić głowę w przód (broda przy klatce piersiowej) i  chwycić rękami za podudzia, przyjmując pozycję w skuleniu. W tej pozycji przetoczyć się w tył, mocniej przyciągnąć nogi do siebie i podnieść biodra w górę. Z chwilą oparcia się plecami o podłoże należy przenieść ugięte ramiona w górę w tył i położyć dłonie na podłożu za głową, nieznacznie wyprostować nogi w stawach kolanowych i oprzeć stopu o podłoże. Po przejściu ciężaru ciała poza punkt podparcia się rękami wyprostować ramiona, unieść barki i tułów w górę i przejść do przysiadu podpartego.

Błędy

– za słabe przetoczenie w tył
– niedbałe i mało aktywne skulenie
– opóźnione oparcie rąk za głową
– za słabe odepchnięcie rękami w drugiej części przewrotu
– nieprawidłowy wyprost nóg )nogi należy prostować w dół a nie w górę)
– przetoczenie przez bark
– w czasie przewrotu stawanie na głowie

Rafał Stańko

Tomasz Jaroszkiewicz