AktualnościSport

„Wszystkie pierwsze miejsca dla ZSCKR w Jabłoniu”

27 września 2018 roku na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyły się Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Powiatu Parczewskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Parczewskiego. Organizatorem był Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju pod kierownictwem dyrektora Biura ZW LOK Anny Malinowskiej i sędziów: Zdzisława Chmielarza, Mariusza Mazurka i Zbigniewa Karpiuka. Celem zawodów było propagowanie idei obronnej wśród młodzieży szkolnej powiatu parczewskiego, integracja młodych ludzi poprzez popularyzację i sportową rywalizację w strzelaniu z broni pneumatycznej, nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników oraz wyłonienie najlepszych zawodników na zawody rangi wojewódzkiej w strzelectwie sportowym w 2018 roku, wypromowanie mistrzów powiatu parczewskiego w strzelaniu z karabinka pneumatycznegooraz promocjęPowiatu Parczewskiego. Strzelanie odbyło się w konkurencji karabinek pneumatyczny Haenell lub FWB 300, odległość 10 m z postawy stojąc: 5 strzałów próbnych i 20 ocenianych do 4 tarcz. W zawodach mogły wziąć udział 4 osobowe drużyny uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu parczewskiego.

Jako reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu stanęły dwie drużyny złożone z członków Szkolnego Koła Ligi Obrony Kraju „PERUN” oraz uczniów niezrzeszonych w kole. Drużyna pierwsza: Paulina Turska, Rafał Grzeszuk, Paweł Pietrzyk i Karolina Korybska. Drużyna druga: Damian Ignaczak, Kinga Borowik, Julia Izdebska i Patrycja Chlebik.

W kategorii najlepszy strzelec szkół ponadgimnazjalnych miejsca pierwsze otrzymali Paulina Turska oraz Rafał Grzeszuk, miejsca trzecie Paweł PietrzykKarolina Korybska. Ich grupa zajęła też pierwsze miejsce drużynowo.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Koła: Przemysław Melko

29