BibliotekaKonkursy

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy

20 marca 2019 r. w Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie, odbył się finał XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski- jego życie i dzieło”. Naszą szkołę godnie reprezentował Piotr Kalinowski z kl. II BT.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starosty Powiatu Bialskiego.W finale wzięli udział uczniowie z 11 szkół ponadgimnazjalnych: ZSCKR im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu, I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, ZSS- LO im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej, I LO im. M. Kopernika w Parczewie, LO im. Wł. Zawadzkiego w Wicznicach, I LO im. T. Kościuszki we Włodawie, I LO w Radzyniu Podlaskim, ZS im. Wł. Reymonta w Małaszewiczach, ZSCKR im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej i ZSE w Międzyrzecu Podlaskim.

Finaliści musieli się wykazać dokładną znajomością życiorysu pisarza, szczegółową orientacją w jego twórczości oraz znajomością dwóch utworów J.I. Kraszewskiego: „Noc majowa” i „Jelita”. Konkurs wygrała uczennica z I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Bożena Kusiuk