AktualnościWolontariat

Wizyta uczniów ZSCKR w Jabłoniu w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Dar życia jest bezcenny
i jestem zobowiązany 
podtrzymywać we mnie jego światło.
Antoine de Saint-Exupéry

21 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Julia Bujnik, Magdalena Sidorczuk, Milena Izdebska, Marcelina Niścioruk, Ewelina Górska, Jakub Bzowski i Sebastian Różnowicz razem z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Bożeną Kusiuk po raz kolejny odwiedzili Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Głównym celem wizyty było przekazanie zakrętek, które uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zebrali w ramach „Zakręconej akcji”. Młodzież przekazała również na potrzeby Podopiecznych Hospicjum darowiznę finansową w wysokości 510 zł. Pieniądze zostały zebrane w wyniku akcji charytatywnej zorganizowanej w szkole 12 listopada 2019 r. Nasi uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać jak funkcjonuje Hospicjum oraz jaką formą opieki otaczani są Podopieczni i ich rodziny. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia obejmuje opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi schorzeniami. Nasi uczniowie otrzymali imienne podziękowania od Prezesa LHD o. dr Filipa Leszka Buczyńskiego za dotychczasowe wsparcie. Szkoła otrzymała również podziękowanie za bezinteresowną pomoc w tworzeniu i realizacji dzieła, jakim jest Hospicjum. W bieżącym roku szkolnym ponownie zachęcamy wszystkich uczniów do zbierania zakrętek, dzięki którym hospicjum pomaga spełnić marzenia swoich podopiecznych.