Aktualności

Warsztaty gastronomiczne w Muzeum Cebularza w Lublinie

Uczennice kl. II PT (technikum w zawodzie : technik żywienia i usług gastronomicznych) wzięły udział w edukacyjno– integracyjnej wycieczce do Lublina. W Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka poznały genezę powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość mieszkańcom z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty w muzeum wysłuchały ciekawostek z historii Lublina, poznały legendę i przepis na cebularze oraz odkryły właściwości jego składników. W czasie warsztatów samodzielnie wykonały ciasto drożdżowe i przygotowały aromatyczne cebularze. Po degustacji pysznych wypieków uczennice obejrzały ciekawy film w Multikinie.