AktualnościUncategorized

Warsztaty fotograficzne z panem Stanisławem Waszkiewiczem

W ramach realizowanej innowacji „Tajemnice dziennikarstwa” w dniu 20 kwietnia odbyły się warsztaty fotograficzne. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ZSCKR w Jabłoniu, którzy z ogromną uwagą słuchali opowieści o zainteresowaniach, pracy i przygodach Stanisława Waszkiewicza. Ten znany parczewski artysta fotografią zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat, a pierwsze zdjęcia wykonał małoobrazkową „Simeną”. Pan Stanisław pracował m.in. jako instruktor w Powiatowym Domu Kultury w Parczewie, gdzie prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Fotoklubu. Brał udział w wielu plenerach fotograficznych, konkursach i wystawach.

W drugiej części warsztatów uczniowie naszej szkoły obejrzeli wiele zdjęć przywiezionych przez pana Stanisława Waszkiewicza – były to krajobrazy, różne elementy przyrody, portrety oraz fotografie lotnicze, o których autor opowiadał ciekawe historie.

Uczniowie podczas warsztatów otrzymali wiele rad i wskazówek, jak zrobić dobre zdjęcie i na co zwrócić szczególną uwagę. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu ktoś odkryje w sobie pasję fotografowania.

Małgorzata Semeniuk
Agnieszka Żelazowska