Aktualności

V JARMARK PSZCZELARSKI

Dnia 29.09.2019 roku nasza szkoła wzięła udział w V Jarmarku Pszczelarskim, który odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie.

 Impreza zorganizowana była przez Lokalną Grupę Działania „ Jagiellońska Przystań” oraz pszczelarzy Ziemi Parczewskiej. Koordynatorem był pan Stanisław Chojak.  Jarmarkowi towarzyszyły występy artystyczne dzieci z przedszkoli z Parczewa. W programie Jarmarku były: pokaz sprzętu pszczelarskiego, wirownia miodu, prezentacja stoisk. Na stoiskach wystawców można było degustować produkty z ula oraz regionalne wyroby oparte na miodzie.

Reprezentacja naszej szkoły przygotowała stoisko z wyśmienitymi wypiekami na bazie miodu, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zostało to docenione przez uczestników jarmarku. Nasze stoisko uzyskało największe wyróżnienie i zajęło I miejsce w kategorii najładniejsze stoisko

V Jarmarku Pszczelarskiego.

Wszelkie słodkości, które znalazły się na zwycięskim stoisku naszej szkoły przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Jolanty Zając, p.Teresy Szymoniuk, p. Doroty Gajowy oraz p. Sylwii Grzywaczewskiej.

Dekorację stoiska przygotowali: p. Anna Świderska, p. Urszula Rądkowska, p. Marta Marecka-Gierej, p. Agnieszka Żelazowska, p. Justyna Hawryluk, p. Jerzy Gubański, p. Rafał Sokołowski, p. Tomasz Wiśniewski.

Uczestnictwo w Jarmarku stało się tradycją naszej szkoły a dobre tradycje należy podtrzymywać.