Uncategorized

Użytkowanie i obsługa systemów mechatronicznych w rolnictwie 3BT 24.04.2020

Szanowna Młodzieży,

Temat: Systemy nawigacji satelitarnej w chemicznej ochronie roślin.

Stosowanie środków ochrony roślin jest zabiegiem, który wymaga szczególnej precyzji ze względu na możliwość uszkodzenia roślin na sąsiednich polach jak i roślin poddawanych zabiegowi, jeśli znacznie przekroczymy zalecaną dawkę, na przykład w wyniku nakładek. Stąd też zasadne jest stosowanie systemów nawigacji satelitarnej w chemicznej ochronie roślin. Polecam książkę Stanisława Samborskiego.  Poniżej prezentuje link do filmu opisującego obsługę opryskiwacza wyposażonego w rozwiązania mechatroniczne.

Obejrzyjcie uważnie film zwracając uwagę na możliwości, jakie zapewnia obsługa opryskiwacza z poziomu komputera.

Pozdrawiam

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Tomasz Wiśniewski