100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.Aktualności

Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2019 roku dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Zespole Szkół CKR w Jabłoniu zostały przeprowadzone szkolne zawody strzeleckie z karabinka centralnego zapłonu na strzelnicy w Milanowie. Po uroczystym otwarciu, prowadzący strzelanie – opiekun Szkolnego Koła Ligi Obrony Kraju „Perun” Przemysław Melko, przedstawił zebranym zasady strzelania oraz bezpiecznego posługiwania się karabinkiem. Uczniowie strzelali z odległości 50 metrów 10 razy do tarczy z popiersiem żołnierza NT 23P z karabinka Galil 5,56×45. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Chlebik, drugie Patryk Nejman a trzecie Damian Byszuk.

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy „Za oddanie 10 strzałów ku chwale Ojczyzny” natomiast zwycięzcy, oprócz dyplomów, nagrody książkowe związane z historią „Żołnierzy Wyklętych”. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy na kolejne zawody strzeleckie!

 Przemysław Melko