Wycieczki

Uczniowie ZSCKR w Kole Fortuny

W dniu 13 września odbył się wyjazd do ATM Studio w Warszawie na nagranie czterech odcinków popularnego teleturnieju „Koło Fortuny”. Naszą Szkołę reprezentowała grupa 50 osób złożona z uczniów z klas II FT, II CB, III FTP, III RTM, IV PT, IV FTM oraz IV RTB oraz ich opiekunów.

W czasie wizyty w studiu młodzież miała możliwość zobaczyć jak wygląda „od kuchni” praca na planie teleturnieju. Uczestnicy wycieczki poznali na czym polega praca prowadzących program, operatorów, reżysera, dźwiękowców, oświetleniowców, charakteryzatorów oraz tzw. animatora publiczności, z którym musieli współpracować. Mieli oni również okazję posłuchać na żywo znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego z zespołem muzycznym RBand.
Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba kilkukrotnie dłuższego czasu przygotowań, wielu powtórzeń i zbiorowej pracy całego zespołu. W rezultacie produkcja czterech gotowych trzydziestominutowych odcinków zajęła ponad siedem godzin. Nasza młodzież doskonale spisała się w roli publiczności i z entuzjazmem dopingowała uczestników teleturnieju we wszystkich odcinkach.

Wyjazd na pewno był ciekawym doświadczeniem i na długo pozostanie w pamięci uczestników. Odcinki z udziałem naszych uczniów (291-294) zostaną wyemitowane na początku października tego roku. Zapraszamy do oglądania.

Ariel Chilczuk

Comment here