AktualnościWolontariat

Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu odwiedzili Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wyjazd został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski a jego głównym celem było przekazanie zakrętek, które uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zbierali przez ubiegły rok szkolny w ramach „Zakręconej akcji”. Zebrano ok. 250 kg nakrętek.  Młodzież przekazała również na potrzeby Podopiecznych Hospicjum czek podarunkowy w wysokości 500 zł. Pieniądze zostały zebrane w wyniku akcji charytatywnej zorganizowanej w szkole 8 listopada 2018 r. Nasi uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać jak funkcjonuje Hospicjum oraz jaką formą opieki otaczani są Podopieczni i ich rodziny. Uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę plastikowych zakrętek, czyli: Czajkowska Dominika- kl. 3 MTR, Bzowski Jakub- kl. 2 FT, Michał Filipiuk- kl. 2 BT, Adrianna Hut- 4 PT, Agata Semeniuk- 4 PT, Jowita Jakubiuk- 3 RTM, Natalia Kulikowska- 3 FTP, Rafał Koźliński- 4 RTB, otrzymali imienne podziękowania od Prezesa LHD o. dr Filipa Leszka Buczyńskiego. Nasza szkoła otrzymała również podziękowanie za bezinteresowną pomoc w tworzeniu i realizacji dzieła, jakim jest Hospicjum.

W bieżącym roku szkolnym ponownie zachęcamy wszystkich uczniów do zbierania zakrętek, dzięki którym hospicjum pomaga spełnić marzenia swoich podopiecznych.

Opiekun SU- Bożena Kusiuk