AktualnościSportUncategorizedWycieczki

Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu kibicują polskim siatkarzom

W dniach 5 i 6 kwietnia odbyły się mecze rewanżowe półfinałów Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn.

W obu półfinałach udział wzięły polskie drużyny: Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Drużyna Jastrzębskiego Węgla grała z turecką drużyną Halkbank Ankara u siebie, czyli w Polsce w Jastrzębiu Zdrój. Uczniowie naszej szkoły bardzo chcieli to zobaczyć na żywo więc  5 kwietnia wyruszyliśmy w długą podróż. Po 8 godzinach byliśmy  na miejscu.                   Miejsce parkingowe i bilety czekały na nas.  W końcu wybiła 20.30 i zaczęła się siatkarska uczta. Atmosfera na wypełnionej niemalże do ostatniego miejsca hali była wspaniała a  gra obu drużyn jeszcze lepsza. Po dwóch godzinach to Jastrzębski Węgiel miał wygrane dwa sety, które zapewniały mu awans do finału Ligi Mistrzów. Dziękujemy za wspaniałe doznania sportowe, gratulujemy awansu do finału i trzymamy kciuki w finale, choć wiemy, że finał jest polski Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Obu drużynom gratulujemy i za obie trzymamy kciuki.