Wycieczki

UCZNIOWIE ZSCKR JABŁOŃ NA AGROTECH KIELCE 2018

Jak co roku nasza młodzież udała się na dwudniową wycieczkę dydaktyczną do Kielc. Odbyła się ona 15-16 marca. Jej głównym celem były Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce. Jednak oprócz tego wyjazd był okazją do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. M. Radwana w Nowej Słupi, gdzie poznali technikę wytapiania żelaza. Kolejnym punktem wycieczki była Łysa Góra, na szczycie której znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego oraz Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Nie obyło się także bez zwiedzenia Jaskini Raj, która jest jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Na koniec, aby miło zakończyć dzień, uczniowie udali się do kina. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od podbicia Królewskiego Zamku w Chęcinach, a następnie uczestnicy wyjazdu udali się na targi, gdzie udało im się zobaczyć nowości jakie oferowali wystawcy.
Dominika Czajkowska

Comment here