Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu na Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

26 września 2019 r. w naszej szkole zorganizowano Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe dotyczące zaburzeń i chorób psychicznych, uzależnień oraz  instytucji niosących pomoc w tym zakresie. Uczniowie z najlepszymi notami: Mikołaj Hołownia (z klasy II FTP), Paulina Cybul (z klasy II FTP) i Marlena Trubaj (z klasy III MTP) reprezentowali naszą szkołę w Parczewie na etapie powiatowym.

Gratulujemy Marlenie Trubaj, która zajęła czwarte miejsce i otrzymała nagrodę rzeczową.

Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego oraz zaakcentowanie konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w obszarze zdrowia psychicznego.

Olimpiada została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewody Lubelskiego,  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Patronat medialny sprawowały: Katolickie Radio Podlasia, portal podlasie.24 oraz redakcja gazety Słowo Podlasia.

Anna Gronowska