AktualnościBiblioteka

Uczniowie klasy 3 B4 zwiedzili wystawę „Świat inny” Wojciecha Jańczaka

19 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3 B4 wybrali się z wychowawczynią Bożeną Kusiuk do Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłoniu, na wystawę młodego artysty malarza Wojciecha Jańczaka.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia kilkudziesięciu dzieł artysty. Pani Dyrektor GOK Katarzyna Matczuk przybliżyła młodzieży postać artysty, stosowane techniki twórcze.  Ulubionym kierunkiem w sztuce jest dla artysty surrealizm magiczny i wystawa jego prac pod tytułem „Świat inny” zdaje się to potwierdzać, ponieważ ukazuje zupełnie inną rzeczywistość, zaskakującą, niezwykłą a momentami po prostu dziwną.  Wystawa zrobiła na uczniach duże wrażenie, choć nie jest to sztuka prosta w odbiorze, bo odwołuje się do wyobraźni.

Na zakończenie uczniowie wpisali się do księgi odwiedzin, życząc artyście wielu inspiracji i dziękując za umożliwienie obejrzenia jego prac.