AktualnościKonkursyZrealizowane

Twórczość naszych uczniów w najnowszej publikacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Z przyjemnością informujemy, że prace trzech  naszych uczniów: Łukasza Dzyra, Tomasza Łaganowskiego i Mikołaja Komarka znalazły się w najnowszej publikacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydanej z okazji podsumowania konkursu „Niepodległa piórem i obiektywem”. To duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę, że w konkursie udział wzięli uczniowie z 59 szkół resortowych. Przypominamy, że uczniowie biorący udział  w konkursie mogli wybrać jedną z trzech form wypowiedzi artystycznej: opowiadanie, wiersz lub fotografię. Prace uczestników konkursu miały ukazać dążenia Polaków do wolności, walkę i zmagania o odzyskanie oraz utrzymanie niepodległości.
W publikacji z wyróżnionymi pracami znalazły się następujące prace naszych uczniów:

  1. Opowiadanie „Wojna i miłość”  Łukasza Dzyra, ucznia kl. IV BT
  2. Wiersz „Honor, Bóg, Ojczyzna, Wiara”  Tomasza Łaganowskiego, ucznia kl. III FTR
  3. Wiersz „Jasiek”  Mikołaja Komarka, ucznia kl. II FTM

23 listopada 2021 r. Pani Dyrektor Agnieszka Piekarska doceniając twórczy wysiłek młodzieży wręczyła wyróżnionym uczniom pamiątkowa publikację oraz dyplomy uznania za godne reprezentowanie szkoły. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna w bibliotece szkolnej.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.