Uncategorized

Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem II PT

Dzień dobry.

Temat: . Mięsna masa  mielona – dobór surowca, składniki i zasady sporządzania

Czas realizacji: 2 godziny

Zagadnienia do lekcji:

  1. Składniki podstawowe i dodatkowe mięsnej masy mielonej
  2. Zasady doboru surowca i schemat produkcji mięsnej masy mielonej
  3. Asortyment potraw z mięsnej masy mielonej

 

Potrawy z mięsa mielonego należą do bardzo popularnych i jednych z tańszych jeśli chodzi o potrawy mięsne. Treści do lekcji znajdują się w https://prezi.com/lcuaxyz73ous/potrawy-z-miesa-mielogo/                                                                                                        oraz w

Załączniku 1

Mięsna masa mielona

Z otrzymanej prezentacji należy sporządzić notatkę. Podsumowaniem lekcji będzie sprawdzenie zdobytej wiedzy poprzez wykonanie następujących zadań 1. Wyjaśnij pojęcie tablerowania. 2. Którą potrawę z masy mielonej podał/a byś na obiad i dlaczego?  Odpowiedzi przesyłamy  na adres jolantazajac66@wp.pl w terminie do 08.05.2020

Załącznik 2

asortyment potraw z masy mielonej

Proszę przygotować na wtorek składniki na zajęcia praktyczne: maka pszenna 200g, masło 200g lub  ( nie roślinne i nie margaryna)

Pozdrawiam Jolanta Zając